NATJEČAJ ZA NASTAVNIKA/CU MATEMATIKE - određeno, puno radno vrijeme

Na temelju članka 107. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi („Narodne novine“ broj 87/08., 86/09., 92/10., 105/10., 90/11., 16/12., 86/12., 126/12., 94/13. i 152/14., 7/17., 68/18., dalje u tekstu: ZOOOSŠ)  i Pravilnika o zapošljavanju te procjeni i vrednovanju kandidata za zapošljavanje Srednje škole Tina Ujevića, ravnatelj, Saša Sambolek, prof. objavljuje:

za radno mjesto

1. NASTAVNIK/CA MATEMATIKE (M/Ž) – 1 izvršitelj/ica na određeno, puno radno vrijeme, 40 sati ukupnog tjednog radnog vremena.

Prijave na natječaj za radno mjesto nastavnika/ce matematike mogu dostaviti osobe koje ispunjavaju uvjete za zasnivanje radnog odnosa iz članka 105. i članka 106. ZOOOSŠ kao i članka 2., stavka 1., točke 18. Pravilnika o stručnoj spremi i pedagoško-psihološkom obrazovanju nastavnika u srednjem školstvu („Narodne novine“, broj: 1/96).

Kandidati koji prema posebnim propisima ostvaruju pravo prednosti pri zapošljavanju, moraju se pozvati na to pravo te priložiti propisane dokaze o istome.

Kandidati koji ostvaruju prednost pri zapošljavanju prema članku 102., stavku 1. – 3. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji („Narodne novine“ broj: 121/17), uz prijavu na natječaj dužni su priložiti, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta iz natječaja i sve potrebne dokaze iz članka 103. istoimenog zakona. Popis dokaza kojima se ostvaruje pravo na prednost prilikom zapošljavanja na temelju navedenog zakona dostupan je na poveznici Ministarstva branitelja.

Kandidati koji temeljem ostalih zakonskih propisa ostvaruju pravo prednosti, moraju se u molbi pozvati na to pravo i priložiti presliku javnih isprava na temelju kojih dokazuju pravo prednosti.

Sukladno članku 13., stavku 2. Zakona o ravnopravnosti spolova („Narodne novine“ broj 82/08 i 69/17) na natječaj se mogu javiti osobe oba spola.

U skladu s Uredbom Europske unije 2016/679 Europskog parlamenta i Vijeća od 27. travnja 2016. godine te Zakonom o provedbi Opće uredbe o zaštiti podataka (NN 42/18) prijavom na natječaj osoba daje privolu za prikupljanje i obradu podataka iz natječajne dokumentacije, a sve u svrhu provedbe natječaja za zapošljavanje.

Prijavu na natječaj je potrebno vlastoručno potpisati i s potrebnom dokumentacijom u neovjerenoj preslici (životopis, diploma odgovarajućeg studija, dokaz o državljanstvu, elektronički zapis ili potvrdu o podacima evidentiranim u bazi podataka Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje te uvjerenje nadležnog suda da se protiv podnositelja prijave ne vodi kazneni postupak za neko od kaznenih djela iz članka 106. ZOOOSŠ (ne starije od 3 mjeseca od dana raspisivanja natječaja) neposredno dostaviti ili poslati poštom u roku od 8 (osam) dana od objave natječaja na adresu škole: Srednja škola Tina Ujevića, Mate Lovraka 3, 44320 Kutina., s naznakom „za natječaj“ te navesti za koje radno mjesto.

U prijavi se obvezno naznačuje osobno ime, adresa stanovanja, broj telefona odnosno mobitela te, po mogućnosti, e-mail adresa za primanje elektroničke pošte na koju će biti dostavljena obavijest o datumu i vremenu procjene odnosno testiranja te naziv radnog mjesta na koje se kandidat prijavljuje.

Izabrani kandidat prije sklapanja ugovora o radu dužan  je predočiti izvornike.

Kandidati koji su pravodobno dostavili potpunu prijavu sa svim prilozima, odnosno ispravama i ispunjavaju uvjete natječaja dužni su pristupiti vrednovanju odnosno procjeni prema odredbama Pravilnika o postupku zapošljavanja te procjeni i vrednovanju kandidata za zapošljavanje Srednje škole Tina Ujevića.

Način i vrijeme procjene odnosno vrednovanja kandidata te pravni i drugi izvori za pripremu kandidata objaviti će se na javno dostupnoj mrežnoj stranici Škole najkasnije do isteka roka za podnošenje prijave.

Kandidat koji ne pristupi procjeni odnosno vrednovanju smatra se da je odustao od prijave na natječaj i više se ne smatra kandidatom u natječajnom postupku.

Nepravodobne i nepotpune prijave neće se razmatrati.

Natječaj je objavljen 15. listopada 2020. na mrežnoj stranici i oglasnoj ploči Hrvatskog zavoda za zapošljavanje te mrežnoj stranici i oglasnoj ploči Srednje škole Tina Ujevića, a rok za prijavu kandidata je 8 (osam) dana od dana objave odnosno do 23. listopada 2020.

O rezultatima natječaja svi kandidati/kinje bit će obaviješteni u zakonskom roku putem mrežne stranice škole. http://ss-tujevica-kt.skole.hr/

Saša Sambolek, prof.

objavio: Maja Odak   datum: 15. 10. 2020.

« Ožujak 2024 »